fbpx

Opisy kategorii

Algorytmy wyszukiwarek internetowych coraz lepiej radzą sobie z indeksowaniem sklepów internetowych na odpowiednich miejscach pod względem ich jakości. Dobrze opisane kategorie pozwalają robotom na lepsze “zrozumienie” co znajduje się w danym miejscu i jakich produktów mogą spodziewać się internauci. Co więcej – wartościowe opisy kategorii SEO mogą również mieć wpływ na zwiększenie sprzedaży z punktu widzenia czysto marketingowego.

Stworzę dla Ciebie wartościowe opisy kategorii, które będą przyjazne zarówno użytkownikom, jak i wyszukiwarkom internetowym!

Uzyskaj wycenę

Jak pisać opisy kategorii pod kątem SEO?

Warto zauważyć, że praktycznie każdy większy sklep internetowy, który dobrze plasuje się w rankingach wyszukiwarek, posiada dobrze opisane kategorie produktów. Właściciele tych sklepów są bowiem świadomi, że z pozoru mało znaczące, mogą mieć ogromną rolę z punktu widzenia SEO. Należy jednak pamiętać, że opisy kategorii nie mogą być bezwartościowym wypełniaczem strony, a solidną dawką treści z odpowiednim poziomem wartości merytorycznej, która może zachęcić internautę do zakupu. Ponadto muszą być dobrze zoptymalizowane pod kątem hierarchii nagłówków, długości paragrafów oraz linkowania wewnętrznego.

Dlaczego warto wprowadzić profesjonalne opisy kategorii?

Tworzone przeze mnie opisy kategorii to solidna dawka wiedzy w połączeniu z technikami marketingowymi. Takie podejście przekłada się na budowanie rzetelnego wizerunku sklepu w oczach internautów, jak również wpływa na polepszenie wskaźnika konwersji. Dodatkowym plusem jest fakt, że tworzenie opisów kategorii to wartość dodana dla Twojego sklepu i nie wiąże się z regularnymi kosztami. Z tego samego powodu stawianie na niskiej jakości copywriting może w znacznym stopniu uniemożliwić dalsze skuteczne działania SEO. Profesjonalne opisy kategorii to zatem jeden z najważniejszych filarów budowania widoczności w wyszukiwarkach internetowych. Prowadzisz sklep internetowy, lecz nie chcesz podejmować się samodzielnego opisywania kategorii, których może być naprawdę wiele? Zrobię to za Ciebie! Zapraszam do kontaktu!

Skontaktuj się ze mną!

Opisz swoje zlecenie i otrzymaj wycenę w ciągu 24h!

+48 537 703 144

(pon. - pt. w godzinach 9:00 - 17:00)

kontakt@wordmatters.pl