Opisy produktów

Opisy produktów

Rzetelnie i zachęcająco opisane produkty to niezwykle ważny element każdego sklepu internetowego. Ma to istotne znaczenie nie tylko pod kątem samego wizerunku sklepu, lecz  także pod względem SEO (pozycjonowania) – pod warunkiem, że dostarczana treść jest wartościowa, odpowiednio sformatowana i zoptymalizowana.

Dlaczego warto postawić na opisy produktów wysokiej jakości?

Wziąż można zaobserwować, że wiele sklepów internetowych wprowadza do swojej oferty nieopisane produkty. Takie podejście to cichy złodziej sprzedaży. Z drugiej strony profesjonalne opisy produktów. które zostały napisane w oparciu o merytorykę, wiedzę marketingową oraz znajomość technik perswazji – mogą na stałe przyczynić się do podwyższenia wskaźnika konwersji sklepu internetowego (czyli stosunku wejść na stronę do sfinalizowanych zakupów).

Profesjonalne opisy produktów cechuje jeszcze inna niezwykle istotna rzecz – muszą zachować one spójność z charakterem prowadzonego sklepu internetowego. Z pewnością inaczej powinien wybrzmiewać opis produktu sklepu z częściami samochodowymi, a sklepu z prezentami dla dzieci. Nasze treści opieramy o intuicję wypracowaną przez lata tworzenia różnego rodzaju treści. Znajdujemy idealny balans pomiędzy perswazją, a merytoryką opisów produktów. 

Jeżeli nie masz czasu na stworzenie często ogromnej liczby opisów produktów lub chcesz, aby to zadanie zostało zrealizowane przez wyspecjalizowanych copywriterów – napisz do nas!