menu mail phone_in_talk

Nowoczesne aplikacje, programy czy nawet strony i sklepy – wszystkie coraz mocniej „komunikują się” z odbiorcą. Odpowiada za to właśnie UX writing. Dobrej jakości wpływa na lepsze doświadczenia użytkownika podczas korzystania z danego produktu cyfrowego.

Co to jest UX writing? Kim jest UX writer?

Konkretniej mówiąc. UX writing to wszystkie treści, które mają na celu wsparcie użytkownika w obsłudze wspomnianych aplikacji, programów czy witryn. Można powiedzieć, że wszystko co kryje się pod „Lorum ipsum” wymaga właśnie zastąpienia treściami UX. Mowa więc nie tylko o komunikatach w stylu „Wróć do poprzedniej strony”, lecz również krótkich tekstach pod/przy ikonach opisujących np. zalety produktu czy konkretne usługi.

Pod skrótem UX kryją się słowa User Experience (ang. doświadczenia użytkownika). Jak zatem łatwo się domyślić, pisanie pod kątem UX jest maksymalnie nastawione właśnie na odbiorcę.

Napiszę teksty, że czapki z głów!

Do każdego zlecenia na teksty podchodzę z pełnym zaangażowaniem - tak jakbym pisał treści dla swojej firmy!

Skontaktuj się ze mną!

Jaki powinien być UX writing?

Wszystkie komunikaty powinny one być przede wszystkim klarowne, zrozumiałe i idealnie przekazywać „sytuację”. Najlepszym przykładem z brzegu dla UX writingu są zatem np. napisy na przyciskach, czy informacja o niepoprawnie wpisanych danych w formularzu kontaktowym.

Styl pisania w duchu UX jest zatem najściślej związany z użytkownikiem w porównaniu z innymi typami treści. To odbiorca liczy się najbardziej, dlatego UX writing wyróżnia się swoją prostą, lecz zwięzłą formą. Nastawienie na użytkownika niesie za sobą konieczność jego poznania. Z pewnością inaczej wyglądają treści na stronę domu pogrzebowego, a inaczej dla aplikacji z grami edukacyjnymi dla dzieci.

Z tego powodu UX writer musi wykazać się dużą dozą wyczucia, jak również bardzo często oprzeć się na researchu grupy docelowej. Powinien także zrozumieć charakter i wartości marki, czyli odnieść się do tzw. tone of voice firmy.

UX writer, którego szukasz!

UX writing nie jest opcjonalny – w bardzo dużym stopniu wpływa na jakość produktu, jak również jego odbioru przez potencjalnych klientów. Oferuje usługi UX writingu w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zaangażowanie. Skontaktuj się ze mną, aby uzyskać wszystkie informacje!