menu mail phone_in_talk

Cena za artykuł 3000 zzs - ile wynosi?

Opublikowano: 10 kwietnia 2023
pisanie tekstów

Zastanawiasz się, ile wynosi cena za artykuł 3000 zzs? W tym artykule udzielę Ci odpowiedzi na to pytanie – nie jest bowiem ona jednoznaczna. Wyjaśnię Ci także, czy zawsze warto decydować się na tę długość tekstu, jak również gdzie najczęściej są wykorzystywane takie treści? Zapraszam serdecznie do zapoznania się z moim poradnikiem!

Do czego służą artykuły o długości 3000 zzs?

Z doświadczenia wiem, że Klienci najczęściej zlecają artykuły o długości 3000 zzs, kiedy ich przeznaczeniem jest linkowanie zewnętrzne danej strony, sklepu lub portalu internetowego. Mogą one również służyć jako artykuły umieszczane na podstronie „blog” czy treści na podstronie usługowej.

Czy jednak właściciele tych firm zlecają teksty tylko ze względu na chęć polepszenia wizerunku swojego przedsiębiorstwa? Oczywiście jest to część składowa holistycznych działań reklamowych, jednakże przede wszystkim chodzi tutaj o względy SEO – czyli pozyskiwania lepszych pozycji w wyszukiwarce w odpowiedzi na zapytania internautów.

Od czego zależy cena za artykuł o długości 3000 zzs?

Musisz wiedzieć, że copywriting to nieco artystyczna profesja – oznacza to, że im dłużej autor spędzi czasu nad detalami, tym lepszy ostateczny efekt uzyskasz. Copywriter, który posiada wieloletnie doświadczenie w pisaniu tekstów pod kątem SEO, usłyszał mnóstwo różnych wytycznych i przetestował „na własnej skórze” co działa najlepiej – zdecydowanie będzie droższy od osoby, która dopiero zaczyna pisać, nawet jeśli ma do tego predyspozycje. Doświadczenie z reguły zawsze wygrywa.

Jednakże nie wszystkie branże są aż tak wymagające, aby konieczne były teksty o długości 3000 zzs dopracowane do ostatniego znaku. Mniej konkurencyjne słowa kluczowe, które wciąż są wyszukiwane przez internautów, są osiągalne nawet dzięki linkowaniu ze słabszych „jakościowo” artykułów. Minus polega jednak na tym, że w przyszłości konkurencja może podjąć się zdobywania pozycji na tę samą frazę kluczową – a zlecając wykonanie lepszego tekstu, po prostu może wygrać.

Droższy tekst pisany przez fachowego copywritera jest jednak inwestycją na długi czas i większą pewnością, że konkurencja nie będzie miała przewagi w postaci lepszego tekstu.

Na dodatek jeżeli oczekujesz naprawdę wysokiej jakości specjalistycznego artykułu (jednak wtedy 3000 zzs to z reguły za mało), musisz zdecydować się na wyspecjalizowanego w danej branży copywritera. W jego przypadku stawka będzie zdecydowanie wyższa.

Ile kosztuje napisanie artykułu o długości 3000 zzs?

Przejdźmy zatem do konkretów i odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje artykuł 3000 zzs. Stawki podzielę według doświadczenia copywritera. Pamiętaj jednak, że każda branża, produkty i usługi mają swoją charakterystykę, dlatego wycena zależy również od innych czynników np. poziom trudności czy termin realizacji.

  • Copywriter z rocznym doświadczeniem – ok. 20 zł netto za 1000 zzs, cena za cały artykuł 3000 zzs ok. 60 zł netto.
  • Copywriter z ponad trzy letnim doświadczeniem – ok. 30-40 zł za 1000 zzs, cena za cały artykuł 3000 zzs ok. 90-120 zł netto.
  • Copywriter z ponad pięcioletnim doświadczeniem – od 50 zł wzwyż. cena za cały artykuł 3000 zzs ok. 150 zł netto.

Zapoznaj się z moim cennikiem usług copywritingu

Wiesz już, jakie teksty chcesz zlecić?

Nie trać czasu i od razu skontaktuj się ze mną, aby uzgodnić szczegóły!

Poproś o ofertę